Düğün Fotoğrafçısı – VİP Düğün Fotoğrafçısı

Blog

No Comments in Genel

Gelin Makyajı Nasıl olmalı ?

MAKYAJ
Düğün gününüzde gelin saçı ve gelinlik kadar önemli bir diğer unsur da gelin makyajı seçimidir. Makyajınızı tabi ki ilk önce zevkinize göre seçeceksiniz. Ancak gelin makyajınızın düğün konseptine, gelinliğinize, gelin saçınıza ve yüz hatlarınıza uygun olmasına, yani doğru bir gelin makyajı seçmeye dikkat etmelisiniz. Peki doğru gelin makyajı nasıl olmalıdır? İşte bu yazımızda size yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç temel püf noktasını paylaşıyoruz…

Doğru Gelin Makyajı İçin Bunlara Dikkat

Makyajınızdan en iyi sonucu almak için düğünden yaklaşık bir hafta önce cilt bakımı yaptırmalısınız.
Makyajınızı kesinlikle bir profesyonele yaptırmalısınız, düğün makyajı günlük makyajdan çok farklıdır. Makyöz seçimi için acele etmeyin. Birkaç makyözle görüşüp sizin zevkinize en uygun olanı seçin.
Makyajınızın genelinde parlak tonlar yerine mat tonları tercih edin. Bu hem doğal bir görünüm sağlar hem de düğün fotoğrafı çekiminizde yüzünüz fazla parlamaz.
Fondöteninizin naturel tonlarda olmasın ve boyun renginize uymasına dikkat edin. Vücudunuza oranla daha koyu bir yüzle dolaşmak istemezsiniz.
Yüz şekliniz yuvarlak ise allık sürerken elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru ve şakaklarınıza da sürün. Böylece yüzünüzü biraz daha dar ve ince gösterebilirsiniz. Yüzünüz köşeli ise allığı elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt yan sınırına sürmelisiniz.
Yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri de gözlerdir. Göz makyajınızı yaparken önce açık renk bir farı göz kapağına sürün, ardından gölge yapacağınız renkte far ile göz kapağının bitiminden kaşa paralel olan çukurluğa doğru sürün.
Far sürerken iyice dağıtın, böylece kameralar göz çizgilerinizi yakalayamaz.
Kirpikleriniz için en az iki kat maskara kullanın. Akmalara karşı maskaranızın waterproof olmasına özen gösterin.
Daha etkileyici ve yoğun bakışlar elde etmek için takma kirpikler kullanabilirsiniz.
Kaşlarınızı saç renginize uygun bir kalemle ya da pudrayla belirginleştirin.
Tüm bunları uygularken göz makyajınızın aşırıya kaçmamasına özen gösterin.
Hepsinden önemlisi düğünden bir önceki gece uykunuzu çok iyi alın. Gözlerinizin şişkin ve kızarık olması uygulanacak makyajın etkisini azaltır.
Ruj seçiminizde tabi ki makyajınızla uyumlu olmalıdır. Genelde kullandığınızdan bir iki ton daha açık bir ruj kullanın. Pembe, rose ve erik kurusu tonları gelin makyajı için idealdir.
Ayrıca şu sıralar toprak ve turuncu tonları da oldukça revaçtadır. Beyaz tenliyseniz kırmızı ruj da gayet yakışacaktır.
Ruj sürdükten sonra dudak kalemiyle dudak hatlarınızı belirginleştirmeyi unutmayın.
Tırnaklarınız içinde yumuşak tonda bir oje tercih edin ve ardından parlatıcı sürün.

 

No Comments in Genel

Özgün Düğün Davetiyeleri Ve Düğün Davetiyesi Seçimi

 
Bu yazımızda sizin için düğün davetiyesi hakkında bilinmesi gerekenleri ve en son düğün davetiyesi trendlerini inceledik. Düğün davetiyesi seçimi, düğün hazırlığının en zevkli aşamalarındandır. İnternetten, çevrenizden ya da bir firmadan katalog alarak önünüze gelecek yüzlerce davetiyeden seçim yapmak sizin için çok eğlenceli olacaktır. Belki de düğün davetiyenizi kendiniz tasarlamak isteyeceksiniz. Düğün davetiyeleri de düğün fotoğraflarınız gibi yıllarca saklanacak bir objedir. Dahası sadece sizin değil sevdiklerinizin de bu günü hatırlamak için yıllarca saklamak isteyecekleri bir hatıradır. Düğün davetiyesi her şeyden önce sizin karakterinizi ve zevkinizi yansıtır. Sevdikleriniz düğününüz hakkında ilk izlenimi davetiyenizden edinecektir. Bu yüzden davetiye seçiminizi sizi yansıtacak şekilde, düğününüzün büyüsünü ve konseptini göz önünde bulundurarak yapmalısınız.
Davetiye sayısına gelince asla kesin davranmayın, örneğin yüzde 10 daha fazla sayıda davetiye bastırın ve her aileye 1 adet yollanacağını unutmayın. Nikâh ve düğün daveti ayrı yerlerde yapılacaksa ve bazı kişiler sadece nikâha davetli ise, unutmamanız gereken şey; bu kişilerin davetiyesinde düğün yeri ve zamanının belirtilmemiş olmasıdır. Düğün davetiyeleri düğünden bir ay öncesinden dağıtılmaya başlanmalıdır. Böylece insanlara programlarını ayarlamaları için gerekli zaman tanınmış olur. Ayrıca şehir dışından gelecek olanların davetiyelerini önce yollamak daha iyi olacaktır. Postadaki gecikmeyi göz önünde bulundurun. Davetiyede mutlaka düğün sahiplerinin ismi, düğün saati ve yeri belirtilmelidir. Ayrıca isteğe göre çocuk davetlilerin katılımı ile ilgili kısıtlamaları ya da giyim konusunda bir isteğiniz varsa bunları belirtebilirsiniz.
Davetiye seçiminde mevsimden faydalanabilirsiniz. Örneğin bahar düğünü yapıyorsanız çiçek baskılı kağıtlar ve kurutulmuş çiçekler kullanabilirsiniz. Davetiyede son moda olan dantel ağırlıklı vintage tarzı da seçebilirsiniz. Vintage ile ilgili ayrıntılı bir fikir edinmek için daha önceki yazımıza buradan göz atabilirsiniz.
En önemlisi özgün bir düğün davetiyesi oluşturmaya özen gösterin. İsterseniz davetiye üzerindeki sözleri siz yazın ya da katalogdan seçin. Davetiyede tanışmanıza ya da önemli bir anınıza dair bir obje koyabilirsiniz veya ikinizin de parmak izi davetiye üzerinde yer alabilir. Dikkat edilmesi gereken bir konuda davetiye zarfının arkasına kişilerin adının yazılmasıdır. Tükenmez kalem kullanmak davetiyenizi basitleştirir. Bizim tavsiyemiz kalın uçlu ve dore renkte şık bir kalemle yazmanız ya da davetiyenizi daha da özelleştirebilmek için usta bir kişinin elinden çıkacak kaligrafi tipi yazıyı denemenizdir. Gümüş, siyah, altın yaldız veya bordo renkli bir kaligrafi davetiyenizde mükemmel görünecektir.

No Comments in Blog

Gelinlikte Dantel Modası Ve Vintage Gelinlikler

        Vintage modası son zamanlarda ülkemizdeki elit kesimden başlayarak yayılan eski kıyafet ve dekorasyon akımıdır. Vintage ile bütünleşen bir diğer obje ise danteldir. Vintage konseptini ve vintage düğünleri daha öncekiVintage Düğün Konsepti yazımızda ayrıntılı bir biçimde ele almıştık.

        Dantel, tarihi Eski Mısır’a kadar dayanan ve zamanının zenginlik ve asalet göstergesi olan bir objedir. Dantel 16. yüzyılda yaygınlaşarak dönemin statü simgesi haline gelmiştir. Öyle ki bazı yerlerde sadece yüksek sınıfa mensup kişilerin dantel giymesine izin verilmiştir. Günümüzde vintage adı altında dantelin zarafetinden ve inceliğinden birçok alanda faydalanılmaktadır. Bu akımla birlikte dantel artık sandıklardan çıkmış ve yaşlı işi tabirinden tamamen sıyrılmıştır. Ülkemizde de vintage gelinlikler ve giysiler bulabileceğiniz ya da özel olarak diktirebileceğiniz birçok butik birbiri ardına açılmıştır. Vintage gelinlikler, konsepte bağlı olarak dantel ağırlıklı modellerdir. Dantel işlemeler gelinliğe naif ve masum bir hava katarak tamamen farklı ve oldukça romantik bir görünüm yaratmaktadır. Dantel duvak ve dantel eldivenlerle de güçlendirilen vintage gelinlikler özellikle aynı konseptin hakim olduğu düğünlerin vazgeçilmezi olmuştur.

        Diğer taraftan dönem hayranı biriyseniz ister 30′ların ağır duruşunu, ister 50′lerin hoppa eteklerini, isterseniz de 70′lerin hippi tarzını rahatlıkla dantellerle uygulayabilirsiniz. Size tavsiyemiz bunu uygularken renkli ayakkabılar ya da rengarenk bir gelin tacı gibi modern ayrıntılar ekleyerek tamamen özgün bir hava yaratmanız.

No Comments in Genel

Düğün Haftası Yapılması Gerekenler Ve Son Hazırlıklar

Düğün organizasyonu oldukça zor ve karmaşık bir iştir. Bütün çiftler bu en güzel günün muhteşem ve sorunsuz olmasını ister. Bu nedenle düğün hazırlıkları yaklaşık bir yıl önceden başlar. Aile ve yakın çevrenin yardımlarıyla her şey halledilir ve işte hazırsınızdır. Düğün haftası gelip çatmıştır. Ancak yine de her işte olduğu gibi küçük son dakika aksilikleri yaşanabilir ya da uzun zamandır aklınızda olan ve son anda unuttuğunuz bazı noktalar olabilir. Biz de Vip Düğün Fotoğrafçısı olarak keyfinizi kaçırabilecek ve göz ardı edilmemesi gereken bu noktaları sizin için sıraladık.

 

 • Düğün mekanınızla iletişime geçin ve her şeyin yolunda olduğunu onaylayın. Son dakika değişiklikleriniz varsa bildirin.
 • Gelinliğinizi son bir kez tüm aksesuarlarla birlikte prova ettikten sonra bir sorun yoksa terziden alın.
 • Kuaförünüzü arayarak randevunuzu tekrar onaylatın.
 • Balayı çantanızı eksiksiz olarak hazırladığınızdan emin olun.
 • Düğün gecesi yanınızda bulunduracağınız acil durum çantanızı son kez kontrol edin ve unutmamak için arabanın bagajına koyun. Düğün günü acil durum çantasında bulunması gerekenler için tıklayın .
 • Gelin ayakkabınızı ara sıra evde giyerek ayakkabının yumuşamasını ve ayağınıza oturmasını sağlayın.
 • Yeni evinize tüm eşyalarını götürdüğünüze emin olun.
 • Düğününüzün tüm detaylarını arkadaşlarınızla oturup konuşun. Böylece hem kısa bir prova yapmış olursunuz hem de arkadaşlarınız bu sayede düğün sırasında size yardımcı olabilirler.
 • Nikah şekerlerini düğüne bir hafta kala ve hafta başından teslim alın. Böylece bir sorun çıkarsa düzeltmek için bir haftalık bir zamanınız olur.
 • Düğün fotoğrafçınızla da düğün haftası içinde iletişime geçerek programı bir gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
 • Gelin arabası süslemesini ve buluşma yeri ile saatini son bir defa kontrol edin.
 • Düğün günü dağıtılacak bahşiş zarflarını hazırlamayı unutmayın, son gün telaşı içinde buna vakit ayırmak sorun olabilir.
 • Manikür, epilasyon, cilt bakımı gibi işlemleri oluşabilecek tahriş ve kızarıklıkları düşünerek son güne bırakmayın.
No Comments in Genel

Düğün konseptleri

Düğün konseptleri

Hayatınızın en önemli anlarından biri düğün gününüzdür. Her çift hayatta bir defa yaşanacak bu mutlu günün tamamen kendilerine özel ve muhteşem olmasını ister. Yıllar sonra bile düğünlerini bu unutulmaz ve renkli anılarla hatırlamak isterler. Bu nedenle de günümüzde düğün organizasyonları artık çiftlere özgün seçenekler sunmaktadır. Bu konseptler çerçevesinde belirli bir renk teması etrafında masa düzeni, sandalye örtüleri, ikramlıklar, konuklara dağıtılacak hediyeler, nedimelerin kıyafetleri, çiçek aranjmanları, dekorlar ve daha birçok ayrıntı sadece sizin zevkiniz ve tercihiniz doğrultusunda belirlenmektedir. Standart düğün ve balo salonlarında düzenlenen alışılmış tekdüze törenlerden farklı olarak belli bir temanın işlendiği, müziklerden ikramlara kadar tamamen özgün bir konseptin hakim olduğu bu düğünlerin, düğün fotoğrafçısı açısından ne denli renkli kareler yaratacağını ve size kalacak bu ölümsüz anıları bir düşünün… Neden sizin düğününüzde yıllarca konuşulacak, sadece sizi yansıtan özgün ve rengarenk bir organizasyona dönüşmesin. Bu yazımızda Vip Düğün Fotoğrafçısı olarak yıllar boyunca akıllarda kalacak, sadece sizi yansıtacak trend düğün konseptlerini sizin için başlıklara ayırdık.

Mint Yeşili Düğün Konsepti

Mor Düğün Konsepti

Kırmızı Düğün Konsepti

Vintage Düğün Konsept

Turkuaz Düğün Konsepti

Pastel Düğün Konsepti

Yeşil Düğün Konsepti

Bohem Düğün Konsept

Sarı Düğün Konsepti
Son yılların sizin için seçtiğimiz bu en trend düğün konseptlerini sonraki yazılarımızda Vip Düğün Fotoğrafçısı ekibi olarak ayrıntılı bir biçimde inceleyeceğiz…

No Comments in Genel

Düğün fotoğrafı için mekanlar

 

Avrupa Yakasında Düğün Fotoğrafı Çekim Mekanları

İstanbul’da düğün yapacaksınız ve en önemli anlardan biri olan düğün fotoğraf çekiminizi stüdyoda yapmak istemiyorsunuz. Peki İstanbul’da  Düğün fotoğrafı için mekanlar arasında en güzel düğün fotoğrafı çekim mekanları neresidir? En güzel düğün fotoğrafları nerede çekilir ? Hangi çekim mekanları hangi ilçede yer alır ? Fotoğraf çekimi deniz kıyısında mı yoksa yeşillikler arasında mı olsun ? Size en yakın çekim mekanı neresi ? Tüm soruların cevabını sizler için hazırladık… İşte sizin için İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında, birbirinden farklı konseptlere sahip dış mekan düğün fotoğraf çekimi yapılabilecek en güzel düğün fotoğrafı çekim mekanları.

 

-Florya Sosyal Tesisleri – Florya

-Yıldız Parkı – Ortaköy

-Emirgan Korusu – Emirgan

-Rahmi Koç Müzesi – Beyoğlu

-Topkapı Sarayı – Fatih

-Sultan Ahmet Meydanı – Fatih

-Atatürk Arboretumu – Sarıyer

-Kilyos – Sarıyer

-Balat Sokaklarında Düğün Fotoğraf Çekimi

-Atatürk Arboretumunda Düğün Fotoğraf Çekimi

-Kilyos Plajı Düğün Fotoğraf Çekimi

 

 

Anadolu Yakası Düğün Fotoğrafı Çekim Mekanları

 

 • Fenerbahçe Parkı Düğün Fotoğraf Çekimi
 • Fethi Paşa Korusu Düğün Fotoğraf Çekimi
 • Haydarpaşa Garı Düğün Fotoğraf Çekimi
 • Hidiv Kasrı Düğün Fotoğraf Çekimi
 • Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
 • Beykoz Korusu Düğün Fotoğraf Çekimi
No Comments in Genel

GELİN BAŞI

GELİN BAŞI
        En güzel gününüz geldi çattı, düğün stresi düğün heyecanı  hepsi bir arada… Aklınızda birçok soru var. En önemlisi hangisi ? Kuaför mü ? Düğün fotoğrafçısı mı ? Düğün mekanı organizasyonları mı ? Aslında hiçbirini önem sıralamasına koyamıyorsunuz değil mi… O zaman yapacağınız şey zaman sıralamasına koymak. Sabah her şey kuaförde başlayacak o yüzden o an sadece gelin saçınızın nasıl olacağıyla ilgilenin ancak düğün fotoğrafçısı randevunuzu da unutmayın. İyi bir kuaför macerasının sonraki fotoğraf çekiminde sizi çok olumlu yönde etkileyeceğinden de emin olun.

        Gelin saçınızın nasıl olacağına karar verirken kuaförünüze aklınızdaki her şeyi çekinmeden anlatın ve ortak bir karar verin. Çünkü sadece sizin ya da kuaförünüzün karar verdiği bir saç modeli sizi tam anlamıyla memnun etmeyebilir. Sizin zevkiniz ve kuaförünüzün tecrübesinin birleştiği bir saç modeli oluşturmaya dikkat edin. Ne istediğinizden emin olun. Bunun için de tavsiyemiz, aklınıza takılan birkaç saç modelini önceden yaptırmanızdır…

 

No Comments in Genel

Alyans Seçimi

Alyans Modelleri Ve Alyans Seçimi

Evlenecek çiftler için büyük önem taşıyan alyansın ilk önce tarihine inelim ve bağlılık sembolü olan bu muhteşem objenin neden bu kadar önemli olduğuna bir bakalım. Alyans kelime olarak İngilizcedeki ”alliance” sözcüğüne dayanır. Anlamı; ittifak yapmak, birbirinin müttefikiolmaktır. İnanışa göre alyans takan çift, hayata karşı verilen mücadelede birleşmiştir. Ayrıca daire şeklindeki cisimlerin sonsuzluğu ifade ettiği ve çiftin aşkının da bu şekilde sonsuz olduğu inanışı yaygındır. Alyansın eski Mısır’a dayanan 4800 yıllık köklü bir tarihi vardır.

Klasik alyans geleneği özet olarak şu şekilde sürdürülmektedir.  Söz yüzüğü olarak ince birer alyans seçilir. Daha sonra nişanda gerçek alyansları erkek tarafı alır ve alyanslar sağ ele takılır. Düğünde de aynı alyanslar sağ elden sol ele geçirilerek alyans faslı kapanır. Ancak günümüzde bu alışkanlık yavaş yavaş değişmeye başlamıştır. Öncelikle sözde yüzük takma veya söz için tören düzenleme adeti biraz geçerliliğini yitirdi. Çünkü erkek, evlenme teklifini bir tektaş ile yapıyor ve bu tektaş pırlanta aynı zamanda söz yüzüğü oluyor. Aileler dahil olduğunda ise söz ve nişan birlikte yapılıyor ve bunun için tek çift alyans alınıyor. Bu alyanslar erkek tarafınca değil, gelinin bizzat kendisi tarafından özenle seçiliyor. Bazı çiftler isterlerse düğün için ayrıca yeni alyanslar alabiliyor. Ancak nişan alyansını sağ elden sol ele geçirme adeti hala uygulanmaktadır.

Alyans seçimi ve alyans modellerine değinecek olursak, eskiden alyans dendiğinde akla gelen ilk maden altındı ancak günümüzde altının yanında beyaz ve kırmızı altın, gümüş,titanyum ve platinde kullanılmaktadır. Model olarak bu madenlerin birarada kullanıldığı taşlı alyanslar ön plandadır. Çiftler için aynı model alyans seçimi ve alyans içine yazı yazdırma gibi adetler hala çok modadır. Buna rağmen tamtur ve beş taş alyans modası, bu uygulamayı devirecek gibi gözüküyor. Birbirinden özgün ve cazibeli tamtur alyans modelleri gelinlerin en çok tercih ettiği alyanslardan olmaya adaydır. Ayrıca bazı modellerde isteğinize göre isimler alyansın dışına da yazılabiliyor.

Alyans seçimi herşeyden önce özgün olmalıdır. Her şeyden önce alyans evliliğinizin ve aşkınızın bağlayıcılığının bir göstergesidir. Ancak bununla birlikte ömür boyu parmağınızda taşıyacağınız bir aksesuardır. Bu nedenle klasik düşüncelerden uzaklaşın. Sırf alyans sarı altın olur inanışı yüzünden istemediğiniz bir alyansı takmayın. Seçiminizi son ana bırakmayın, zira binlerce model arasından zevkinize uygun olanını bulmak kolay olmayabilir. Birkaç ay öncesinden kuyumcu gezmelerine başlamanız en iyisidir. Alyans seçimi için öncelikle hangi madenden yapılma bir alyans istediğinize karar verin. Bu size büyük kolaylık sağlayacaktır. Eğer özel yapım bir alyans istiyorsanız size 4-6 haftalık bir süre gerekecektir. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken ölçü alımında en doğru sonuca ulaşmaktır. Bunun için yanınıza normalde kullandığınız bir yüzüğü almanız faydalı olacaktır.