Düğün Fotoğrafçısı – VİP Düğün Fotoğrafçısı

Blog

No Comments in Blog

Gelinlikte Dantel Modası Ve Vintage Gelinlikler

        Vintage modası son zamanlarda ülkemizdeki elit kesimden başlayarak yayılan eski kıyafet ve dekorasyon akımıdır. Vintage ile bütünleşen bir diğer obje ise danteldir. Vintage konseptini ve vintage düğünleri daha öncekiVintage Düğün Konsepti yazımızda ayrıntılı bir biçimde ele almıştık.

        Dantel, tarihi Eski Mısır’a kadar dayanan ve zamanının zenginlik ve asalet göstergesi olan bir objedir. Dantel 16. yüzyılda yaygınlaşarak dönemin statü simgesi haline gelmiştir. Öyle ki bazı yerlerde sadece yüksek sınıfa mensup kişilerin dantel giymesine izin verilmiştir. Günümüzde vintage adı altında dantelin zarafetinden ve inceliğinden birçok alanda faydalanılmaktadır. Bu akımla birlikte dantel artık sandıklardan çıkmış ve yaşlı işi tabirinden tamamen sıyrılmıştır. Ülkemizde de vintage gelinlikler ve giysiler bulabileceğiniz ya da özel olarak diktirebileceğiniz birçok butik birbiri ardına açılmıştır. Vintage gelinlikler, konsepte bağlı olarak dantel ağırlıklı modellerdir. Dantel işlemeler gelinliğe naif ve masum bir hava katarak tamamen farklı ve oldukça romantik bir görünüm yaratmaktadır. Dantel duvak ve dantel eldivenlerle de güçlendirilen vintage gelinlikler özellikle aynı konseptin hakim olduğu düğünlerin vazgeçilmezi olmuştur.

        Diğer taraftan dönem hayranı biriyseniz ister 30′ların ağır duruşunu, ister 50′lerin hoppa eteklerini, isterseniz de 70′lerin hippi tarzını rahatlıkla dantellerle uygulayabilirsiniz. Size tavsiyemiz bunu uygularken renkli ayakkabılar ya da rengarenk bir gelin tacı gibi modern ayrıntılar ekleyerek tamamen özgün bir hava yaratmanız.